top of page
Kilka słów o nas
Nazywamy się Dominika i Piotr i chcemy opowiedzieć Wam o nas i o Zagrodzie Zabłocie. 

Po mimo tego że byliśmy bardzo różni za młodu, a raczej w dalszym ciągu jesteśmy, kilkanaście lat  po ślubie , gdy dzieci powoli zaczęły wyfruwać z domu,  stwierdziliśmy  że życie w niedużym ale jednak  mieście, nie jest dla nas. Zaczęliśmy szukaliśmy miejsca które będzie naszym małym rajem na ziemi, gdzie będziemy cieszyć się harmonijnym życiem zgodnym z rytmem natury, blisko zieleni i zwierząt  i je znaleźliśmy w urokliwej wsi Zabłocie, mieszczącej się w województwie Mazowieckim nieopodal Warszawy. Spokój łąk i lasów, szum strumyka i piękne widoki rosnącego zboża jak i agroturystyka są tym czym chcemy się zajmować, pokazywać tą radość i jak czerpać szczęście z tak prozaicznie prostych rzeczy wszystkim którzy chcą się tego nauczyć. Miasto zostało z nami z racji zobowiązań zawodowych ale mamy swój mały raj na ziemi do którego wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dominika: urodziłam się i wychowałam w Warszawie, niestety większość mojej bliskiej rodziny też mieszkała w mieście nad czym strasznie ubolewam, aczkolwiek duża rodzina na wsi i odwiedziny jej pokazały mi jak piękne potrafi być życie po za dużym miastem, i myślę że to właśnie przez to zakiełkowała we mnie pasja do zwierząt. Od małego byłam zwierzolubem, w moim warszawskim domu gościły psy, koty, świnki morskie, chomiki i każde malusieńkie zwierzę które potrzebowało pomocy.  Od dziecka moim marzeniem było zamieszkanie na wsi , posiadanie zwierząt i uprawa roli, aż w końcu marzenia się spełniły. 

Piotrek: jestem mieszczuchem od urodzenia choć z nostalgią wspominam wakacje u babci na kujawszczyźnie, ciepłe mleko prosto od krowy i jajecznicę z jajek świeżo zebranych  z kurnika, jazdę na oklep na dziadkowym koniu i potajemnie dokarmiane przysmakami okolicznych Burków.

Zagroda Zabłocie tu powstało nasze wspólne marzenie, stworzyliśmy miejsce na łonie natury, z dala od zgiełku miasta w którym obcowanie ze zwierzętami jest na porządku dziennym, kawa jest wzbogacona aromatami świeżego mleka od Matyldy, a naleśniki puszyste bo z  jajek z własnego wybiegu. Gdzie niebo wita się z ziemią,  na łąki spływa poranna rosa a zachody słońca zapierają dech w piersi. Miejsce którego nie będziesz w stanie zapomnieć i zagwarantuje ci ogromną ilość pozytywnych doznań, jeżeli chcesz się przekonać czy to tylko słowa czy rzeczywistość, zapraszam do odwiedzenia naszej zagrody.

 

Po prostu przyjedź i sam się przekonaj!

Nasze Zwierzęta
Alpaki

Alpaki to zwierzęta żyjące w stadach, które hoduje się niemal w całej Ameryce Południowej. Najczęściej można je spotkać w umiarkowanych warunkach w górach Andach południowego Peru, zachodniej Boliwii, Ekwadoru i na północy w Chile na wysokości od około 3500 do 5000 m n.p.m. Nie ograniczają się do określonego typu środowiska, dzięki temu, są łatwe w utrzymaniu i występują na wielu obszarach.  

W Zagrodzie obecnie przebywa 7 alpak, między innymi: Alwin, Drops, Balbinka, w przyszłości planujemy powiększyć grono tych cudaków.

Highland

Highland to szkocka rasa wiejskiego bydła. Pochodzi ze szkockich wyżyn i zachodnich wysp Szkocji. Krowy szkockie mają charakterystyczne długie rogi i falistą, długą sierść. Zazwyczaj występują w kolorze czerwonym rudym, czarnym, brunatnym i żółtym wszystkie te odmiany kolorystyczne mozecie podziwiać w naszej Zagrodzie. Jest to wytrzymała rasa, zdolna do wytrzymania umiarkowanych warunków panujących w regionie. 

8_edited.jpg
Mini Kucyki

Kucyk określany jest inaczej jako koń niski. W pewnym sensie, jest to prawda, jednak kucyki od koni różnią się oprócz niskim wzrostem, bujniejszą, gęstszą grzywą i ogonem, grubszą szyją, oraz krótkimi nogami. Ponad to mogą mieć inny temperament niż konie. 

W naszej zagrodzie w głównej mierze występuje Kuce szetlandzkie .Pochodzą z najdalej wysuniętych na północ od wybrzeży Szwecji wysp zwanych Szetlandami. Jest najmniejszą brytyjską rasą kuców i jedną z najstarszych.

Konie

W naszej Zagrodzie obecnie przebywają konie trakeńskie, półkrwi szlachetnej oraz wielkopolskie.  Koń to eleganckie i majestatyczne zwierzę, które od wieków towarzyszy ludzkości w różnych sferach życia. Jego siła, wdzięk i lojalność sprawiają, że jest nie tylko niezastąpionym partnerem w jeździectwie, ale także źródłem wielu pozytywnych doznań i wspaniałych więzi z człowiekiem. Jego kuksaniec wśród łąk, a piękne, wzburzające grzywy są niezapomnianym widokiem, który urzeka każdego, kto ma przyjemność spędzić czas z tym wyjątkowym stworzeniem.

7_edited.jpg
11_edited.jpg
Koza Anglonubijska

Kozy są jednym z najstarszych udomowionych gatunków i były hodowane dla mleka, mięsa, sierści i skór na całym świecie.

 

Charakteryzuje ją bardzo łagodne usposobienie. Są przyjacielskie i wykazują chęć a nawet potrzebę obcowania z człowiekiem.

Z wyglądu zewnętrznego kozy te cechuje przede wszystkim garbaty, rzymski nos, długie zwisające uszy i smukłe nogi. Umaszczenie jest różnorakie od koloru białego, beżowego, jasnobrązowego i kasztanowego aż po czarny włącznie.

Owca Walizerska

Walliserska czarnonosa to rasa owiec domowych, wywodząca się z południowej Szwajcarii. Wzmianki o niej pochodzą już z XV wieku! Mimo to oficjalnie uznano jej unikalność dopiero w latach 60-tych XX wieku. Nietrudno je rozpoznać dzięki ich nietypowym cechom charakterystycznym: czarne pyszczki i uszy, długie, spiralne rogi oraz czarne plamki na kolanach, udach i kopytach.

12_edited.jpg

Koza domowa

Kaczki

Jersey

Kury

Pieski Preriowe

Króliki

Pawie

Gęsi

Żółwie

Szetlandy

O nas

Jesteśmy jedną z najbardziej zróżnicowanych farm w województwie Mazowieckim.

Zapraszamy wszystkich na Zwiedzanie Zagrody

zagroda 2.2.3.png
  • Facebook
odzwiedź nas na 
Skontaktuj się

Zabłocie 24h,

05-140 Zabłocie

Zagroda Zabłocie - Farma

504 270 045

Zagroda Zabłocie - Noclegi

504 270 045

Mapa
bottom of page